VM-deltaker: Klar for sitt første VM

Julie Thorsbye Andersen er kun 17 år, men har overbevist hele sesongen om at hun er et av Norges beste kort i V1 og T1 ungrytter. Nå er hun klar for sitt første verdensmesterskap.

Av Ida Nielsen

Julie Thorsbye Andersen er kun 17 år gammel, representerer Hrimnir, og skal i år til sitt første VM. Og det på sin nye hest, og Aron fra Þóreyjarnúpi, som hun skal ri V1 og T1 med.

– Hvor mange år har du drevet med islandshest? Hvordan kom du inn i sporten?
– Jeg har drevet med islandshest i ca 10 år nå, og kom inn i sporten på grunn av mamma sin interesse for islandshest.

– Hvilke forventninger har du til deg selv og hesten under VM?
– Siden dette er min første sesong med Aron og i tillegg mitt første VM, er forventningene å vise gode programmer, forhåpentligvis holde meg på de samme karakterene, eller bedre som det jeg har gjort gjennom sesongen. Jeg håper også hesten er positiv og har god energi under hele mesterskapet og at jeg holder meg fokusert.

– Hva betyr det å representere Norge i VM?
– Det betyr ekstremt mye å kunne ri med Norgesflagget på armen og være en del av laget.

– Hvilke internasjonale mesterskap har du deltatt i tidligere – og når?
– Jeg har deltatt i Nordisk både i 2022 og i 2024.

– Hvordan har du forberedt deg selv og hesten til VM?
– De siste ukene prøver vi å ikke endre på så mye, men heller spisse ting som jeg ser kan bli bedre og holde han fornøyd og ikke minst frisk før VM. ,

– Hvem er ditt forbilde på konkurransebanen?
– Mitt forbilde er nok Eyrún for at hun alltid smiler og viser hestene så positive.



Malcare WordPress Security